Vkládání aktivit


Výlet za krásami Krkonoš

přidáno: 30. 6. 2017 1:45, autor: Domov Mladeze

20.6.2017 se část osazenstva domova mládeže vypravila na výlet do východní části Krkonoš.

Vyrazili jsme v půl jedné objednaným autobusem z Nové Paky. Dojeli jsme do Janských Lázní, odkud jsme vyjeli lanovkou na Černou horu. Naše první kroky vedly do občerstvení, kde jsme se osvěžili po náročné cestě lanovkou. Pak jsme vyrazili k televiznímu vysílači, který můžeme vidět z širokého okolí. Jeho výšku jsme odhadovali na 48m a nakonec jsme zjistili, že je o 30m vyšší.

Od vysílače jsme šli k rašeliništím, která byla nedaleko od vysílače. U rašeliniště bylo moc krásně. Všude rostly ochmýřené květinky, které dávaly místu jedinečnou atmosféru. Všude se chodilo po dřevěných chodníčcích, které ale nijak nenarušovaly kouzlo přírody. Vznikaly zde opravdu nádherné fotografie.

Pak jsme se vydali k našemu cílovému místu, kterým byla Pec pod Sněžkou. Cesta vedla z kopce, a tak rychle utíkala. Do Pece jsme dorazili okolo půl šesté. Zpět na intru jsme byli o hodinu později.

Celý výlet se dle mého názoru opravdu vydařil. Pořád svítilo sluníčko a bylo opravdu nádherně. Už se těším, kam pojedeme příště.

Eliška Bochová 2.A.Výlet do Krkonoš

přidáno: 30. 6. 2017 1:05, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 30. 6. 2017 1:50 ]

V úterý 20. června 2017 jsme se my – studenti z novopackého domova mládeže společně s našimi vychovatelkami vydali na zájezd, který vedl po stopách československých a českých olympioniků, za poznáním a krásami východních Krkonoš.

Cílem výletu nebylo navštívit všechny vrcholy a projít všechny trasy, ale vytvořit si představy o této části Krkonoš.

Naše cesta vedla přes Horka u Staré Paky, Studenec, kde jsme odbočili na Vrchlabí do Janských Lázní k lanovce. Tou jsme se nechali vyvézt na Černou horu. Po vystoupení z lanovky jsme se občerstvili u Černé boudy a na odpočívadle nabrali síly na cestu. Jelikož jsme se pohybovali v 1. zóně KRNAPU, bylo třeba dodržovat jeho pravidla!

Cílem výletu byla vycházka ke známému televiznímu vysílači, prohlídka černohorského rašeliniště s výhledy, poté naše cesta vedla k Pražské boudě směrem k Lučinám, kde jsme s krásným rozhledem po modré značce sešli do Pece pod Sněžkou. V Peci jsme prošli hlavní třídu pod hotelem Horizont              a místními Hradčany na parkoviště ke kapličce. Odtud jsme už jeli směrem Horní Maršov, Hostinné, Dolní Kalná, Čistá u Horek zpět k našemu domovu mládeže v Nové Pace.

Příště se těšíme na další poznávání.

Adélka Puldová , 2.A.
Náštěva CineStaru v Hradci Králové

přidáno: 5. 5. 2017 2:54, autor: Domov Mladeze

 
V úterý 4. 4. 2017 jsme vyrazili směr Hradec Králové.
Pan řidič nás vysadil u obchodního centra Futurum,
kde jsme nejdříve měli asi půl hodiny rozchod na nákup jídla.
Vrchol celého výletu bylo kino:“ Kráska a zvíře“,
kde v hlavní roli hrála Emma Watson.
                        Kino se nám všem líbilo a už se těšíme na další výlet!!                                        
 
 
Zapsala Káťa Elisová
 
 

Charitativní akce v letošním školním roce 2016/2017

přidáno: 3. 4. 2017 3:57, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka   [ aktualizováno 3. 4. 2017 3:57 ]

 
 
 
 

Mikuláš na DM

přidáno: 16. 12. 2016 4:39, autor: Domov Mladeze

V úterý 6.12.2016 všichni příznivci spánku a odpočinku poklidně trávili svůj volný čas na Domově mládeže. Toto trávení volného času netrvalo příliš dlouho. Věděli jsme, že ten den přijde a taky že přišel. Blíží se Vánoce a k Vánočním svátkům nepatří nic jiného než čerti, andělé a Mikuláš. A tento okamžik postihl i nás. Jakmile jsme uslyšeli cinkání řetězů a zvonů, tak i když jsme většina z nás už dospělí, mráz po zádech a zvýšený tep nás neminul. Všichni na pokojích jsme ztichli a poslouchali „nádherné“ pěvecké výkony ostatních. Když byl zvuk zvonů a řetězů čím dál tím víc hlasitěší a řetěz přistál u našich dvěří, věděli jsme, že už není cesta zpátky. Opravdu jsme museli vylézt ze svých postelí a doplazit se na studenou chodbu. I ti co byli ve sprše či trůnili zavřený na záchodě. Navštívili nás jen jeden čert, anděl a samozřejmě  Mikuláš. A hádejte, kdo to tak asi mohl být. Byli to naši skvělí vychovatelé, kteří svým přestrojením omládli i třeba zestárli o 20 let a opravdu si mysleli, že jim to sežerem. A jako každé malé dítě i my jsme museli něco zazpívat, jako důkaz že jsme „hodné děti“. Po úspěšném „zazpívání“ Prší prší, Skákal pes nebo Čerti se ženili, jsme dostali sladkou odměnu. Takže čerti prolezou všechno a to si někteří mysleli, že se letos čertům vyhnou. Od té doby už i prváci ví, že se tomu nevyhnou ani příští rok.

Veronika Sádovská

došperkovala Kateřina Elisová

Návštěva Zakarpatského kostelíku 20.10.2016

přidáno: 31. 10. 2016 5:57, autor: Domov Mladeze

Ve čtvrtek odpoledne jsme se vypravily na kopec Husák prohlédnout si  Zakarpatský kostelík . Kostelíček je v soukromém vlastnictví, takže se tam jen tak někdo nedostane.
Nám zahradu i kostelík odemkl a ukázal pan Kout a řekl nám o něm spoustu informací a zajímavostí. Je to opravdu nádhera, která stojí za shlédnutí.

Kudy z nudy 2016

přidáno: 23. 6. 2016 2:46, autor: Domov Mladeze

I v letošním školním roce jsme navázali na projekt, který probíhá na našem DM už třetí rok a to velmi úspěšně. Tentokrát za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Za přispění dotací jsme mohli znovu uskutečnit projekt“ KUDY z NUDY“.

Začali jsme hned v říjnu. V rámci poznávání Nové Paky jsme navštívili novopackou KLENOTNICI POLODRAHOKAMŮ. A následně 21. 10. 2015 jsme se zúčastnili přednášky o broušení kamenů, kterou vedl pan Václav Mencl – odborný pracovník novopackého muzea.

Další úkol nás čekal v listopadu. Od vychovatelů jsme obdrželi plánky Nové Paky se zakreslenými a očíslovanými body. My jsme měli zjistit o jaké budovy či sochy zakreslené na plánku se jedná. Trasa byla náročná, ale my jsme na splnění úkolu měli celý měsíc.

Další úkol jsme plnili v prosinci. Tím byla návštěva novopackého muzea, kde jako každoročně probíhala výstava betlémů. I tam jsme plnili náročné úkoly. Poté jsme se zúčastnili večerní prohlídky betlémů při svíčkách a při poslechu vánočních koled.

V lednu jsme úkol měli jednodušší.  Dostali  jsme testové otázky a co nejrychleji jsme měli pomocí počítače zjistit z jakých filmů pocházejí různé humorné hlášky. Například: “ Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.“ Zvládli byste to také?

V únoru jsme vyrazili do multikina v Hradci Králové na pohádku „Řachanda.“ Některé účastnice našeho zájezdu k této pohádce nazpívaly ústřední píseň. Pohádka se nám moc líbila.

A pak nás čekal poslední úkol v Gernatově domě. Je to nově opravená roubenka, která patří novopackému muzeu. Tam jsme skládali puzzle s motivem z pohádky „Řachanda“ a luštili tajenku.

Po ukončení posledního úkolu nás čekalo vyhodnocení soutěže. Zúčastnilo se nás celkem 15 družstev. Co bylo ale nejdůležitější – že jsme si při plnění úkolů příjemně vyplnili volný čas a  poznali jsme Novou Paku a okolí.

A co nás čeká? V červnu náš projekt zakončíme výletem. Tentokrát nebude tajný. Pojedeme se podívat na hospic „KUKS“. A určitě nás také budou čekat nějaké soutěžní otázky.

Za pomoc při organizaci a plnění soutěžních úkolů mnohokrát děkujeme novopackému muzeu za jejich vstřícnost a ochotu.

Soutěže na DM

přidáno: 13. 6. 2016 6:22, autor: Domov Mladeze

Po celý školní rok se snažíme žáky ubytované na Domově mládeže zabavit různými hrami a soutěžemi. Přestože jsou počítače velkým konkurentem, stále se daří některé studenty zaujmout i tradičními soutěžemi a stolními hrami. Tak si mohli letos poměřit síly například v piškvorkách, šachu či dámě. Proběhl velký kulečníkový turnaj, turnaj v šipkách nebo stolním fotbálku. A protože někteří rádi sportují, zúčastnili se turnajů v sálové kopané, florbalu, stolním tenisu, hodu na koš, běhu do schodů a dalších.

Karetní nadšenci si to rozdali v prší či kentu.

Vždy byl velký zájem o návštěvu Sportovního centra, kde jsme zápolili v bowlingu.

Nejvíce se vždy však  žáci těší na stezku odvahy, kde  mohou projevit svoji šikovnost a originální nápady.

V letošním roce také objevili kouzlo hry našich dětských let. A tou je člověče nezlob se. Proto zápolení v této hře určitě zahrneme do plánu pro příští školní rok.
Exkurze Kuks

přidáno: 13. 6. 2016 6:17, autor: Domov Mladeze

Dne 8.6.2016 zorganizoval náš Domov mládeže exkurzi do Hospitalu Kuks. Na tuto akci jsme částečně využili peněz z grantu. Z něho se uhradila doprava, vstupné si pak  žáci platili  sami. Této možnosti využilo 18 studentů, kteří si vyslechli velice zajímavý a poutavě prezentovaný výklad,  především o historii hospitalu a o osobnosti hraběte Františka  Antonína Šporka. Všechny zaujala chlouba hospitalu – alegorie Ctností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna.


Někteří  zkoušeli s menším, či větším úspěchem uhodnout, jakou vlastnost jednotlivé sochy představují. Prohlídku jsme zakončili v kostele Nejsvětější Trojice a v nádherné barokní lékárně U Granátového jablka. Poté na nás čekalo ještě jedno velice milé překvapení. Tím byla pochvala od paní průvodkyně, jací výborní a hodní návštěvníci jsme byli.

Po ukončení základního okruhu se někteří rozhodli ještě pro pokračování. Tím byla expozice Historie lékáren.

A pak už nás čekal jen zábavný kvíz se sladkou odměnou, prohlídka bylinkové zahrady a návrat zpět.


KUFR

přidáno: 27. 5. 2016 2:49, autor: Domov Mladeze

A je to tady. Konečně jsme se dočkali dalšího pokračování zábavné soutěžní hry „Kufr“. Sešli jsme se 12. 4.  v 19,00 hodin v naší jídelně. Soutěžili jsme v tříčlenných družstvech.Soutěž měla pět disciplín. Začali jsme skládáním puzzlů na rychlost. Poté jsme odpovídali na testové otázky z okruhu zeměpisu, přírodopisu, umění a dějin.

Další soutěž byla poznávání nám doposud neznámých předmětů. Pak začala naše oblíbená část -  a to hádání slov, které jeden z družstva popisoval svým spoluhráčům. U této části jsme se dobře pobavili. Poslední úkol jako minule bylo využít pomoci přítele na telefonu          a zjistit co znamenají pojmy „Kuro Šio“ a „Oja Šio“.Všichni účastníci soutěže byli odměněni a 1. místo získalo dobrou pizzu za nejlepší výkon.

 
 

1-10 of 39