Vkládání aktivit


Nebojsa

přidáno: 2. 11. 2017 6:53, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 2. 11. 2017 7:44 ]


Dne 17.října 2017  si pro nás prváky kamarádi z vyšších ročníků a pan vychovatel  Třebeška připravili bojovou noční hru „Nebojsa“.

     Stezkou nás provádělo světlo svíček a strach ze strašidel čekajících v keřích, kteří byli inspirováni hororovými filmy. Dlouhodobá příprava měla vynikající efekt. Cestou jsme nezakopli o bludný kořen, ale o Jirku, který nám ukázal cestu, kudy jít dále. Až na pár zhaslých svíček neměla tato hra jedinou chybu. I přes veliký strach jsme se účastnili téměř všichni a s nadšením jsme prošli celou stezku.

    A co nám teď zbývá? Těšit se na to, až si tuto cestu projdeme znovu a ještě víc, až budeme strašit budoucí první ročníky.

Petra Hrnčířová a Anna Sedláčková

                                                                  žákyně 1. ročníku


Náš tajný výlet

přidáno: 20. 10. 2017 3:04, autor: Domov Mladeze

 
Dne 11. 10.2017 jsme v rámci grantu vyrazili na výlet. Odjížděli jsme od internátu hned po obědě a asi po hodině jízdy jsme dojeli do cíle. Naším tajným cílem byl středověký hrad Kost. Před hradem se nás ujala paní průvodkyně a začali jsme prohlídkou. Prohlédli jsme si černou kuchyni, paláce, kapli, hradní nádvoří a nejvíce času jsme strávili v mučírně. Tam jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli některé mučící nástroje jako například palečnice, kládu, pranýř. Během prohlídky jsme pečlivě poslouchali paní průvodkyni a současně jsme vyplňovali testové otázky, které se týkaly historie i současnosti hradu Kost. Po prohlídce jsme testy vyhodnotili a všichni jsme obdrželi královský glejt a malou sladkost.
 Po malém odpočinku jsme vyrazili směrem do údolí Plakánek. Před námi se zjevila překrásná příroda – skály, rybníky a barevné stromy. Došli jsme až do vesničky Střehom, kde jsme obdivovali starý mlýn. Odtud jsme šli už jenom kousíček na autobus a kolem 18,oo hodiny jsme hladoví dorazili na internát. Měli jsme velké štěstí, neboť po několika deštivých dnech na nás vykouklo i sluníčko.


"Světluška" 2017-2018

přidáno: 17. 10. 2017 2:58, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 19. 10. 2017 3:18 ]

Stalo se již dlouhodobou tradicí, kdy každý nový školní rok začínáme charitativní akcí "Světluška" jako pomoc našim nevidomým občanům.

Nebylo tomu jinak i v letošním školním roce
kdy děvčata z našeho Domova mládeže,
žákyně SOŠPG a SŠGS, oblékla trička s tykadélky a vyšla do ulic Nové Paky.
V letošním školním roce 2017-18 se podařilo vybrat 13 637.00 Kč

Tímto bychom chtěli poděkovat nejen děvčatům za jejich činnost, ale i občanům Nové Paky
za jejich pochopení a vlídnost - mnohokrát děkujeme.

Kolektiv pracovníků DM


Výlet za krásami Krkonoš

přidáno: 30. 6. 2017 1:45, autor: Domov Mladeze

20.6.2017 se část osazenstva domova mládeže vypravila na výlet do východní části Krkonoš.

Vyrazili jsme v půl jedné objednaným autobusem z Nové Paky. Dojeli jsme do Janských Lázní, odkud jsme vyjeli lanovkou na Černou horu. Naše první kroky vedly do občerstvení, kde jsme se osvěžili po náročné cestě lanovkou. Pak jsme vyrazili k televiznímu vysílači, který můžeme vidět z širokého okolí. Jeho výšku jsme odhadovali na 48m a nakonec jsme zjistili, že je o 30m vyšší.

Od vysílače jsme šli k rašeliništím, která byla nedaleko od vysílače. U rašeliniště bylo moc krásně. Všude rostly ochmýřené květinky, které dávaly místu jedinečnou atmosféru. Všude se chodilo po dřevěných chodníčcích, které ale nijak nenarušovaly kouzlo přírody. Vznikaly zde opravdu nádherné fotografie.

Pak jsme se vydali k našemu cílovému místu, kterým byla Pec pod Sněžkou. Cesta vedla z kopce, a tak rychle utíkala. Do Pece jsme dorazili okolo půl šesté. Zpět na intru jsme byli o hodinu později.

Celý výlet se dle mého názoru opravdu vydařil. Pořád svítilo sluníčko a bylo opravdu nádherně. Už se těším, kam pojedeme příště.

Eliška Bochová 2.A.Výlet do Krkonoš

přidáno: 30. 6. 2017 1:05, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 30. 6. 2017 1:50 ]

V úterý 20. června 2017 jsme se my – studenti z novopackého domova mládeže společně s našimi vychovatelkami vydali na zájezd, který vedl po stopách československých a českých olympioniků, za poznáním a krásami východních Krkonoš.

Cílem výletu nebylo navštívit všechny vrcholy a projít všechny trasy, ale vytvořit si představy o této části Krkonoš.

Naše cesta vedla přes Horka u Staré Paky, Studenec, kde jsme odbočili na Vrchlabí do Janských Lázní k lanovce. Tou jsme se nechali vyvézt na Černou horu. Po vystoupení z lanovky jsme se občerstvili u Černé boudy a na odpočívadle nabrali síly na cestu. Jelikož jsme se pohybovali v 1. zóně KRNAPU, bylo třeba dodržovat jeho pravidla!

Cílem výletu byla vycházka ke známému televiznímu vysílači, prohlídka černohorského rašeliniště s výhledy, poté naše cesta vedla k Pražské boudě směrem k Lučinám, kde jsme s krásným rozhledem po modré značce sešli do Pece pod Sněžkou. V Peci jsme prošli hlavní třídu pod hotelem Horizont              a místními Hradčany na parkoviště ke kapličce. Odtud jsme už jeli směrem Horní Maršov, Hostinné, Dolní Kalná, Čistá u Horek zpět k našemu domovu mládeže v Nové Pace.

Příště se těšíme na další poznávání.

Adélka Puldová , 2.A.
Náštěva CineStaru v Hradci Králové

přidáno: 5. 5. 2017 2:54, autor: Domov Mladeze

 
V úterý 4. 4. 2017 jsme vyrazili směr Hradec Králové.
Pan řidič nás vysadil u obchodního centra Futurum,
kde jsme nejdříve měli asi půl hodiny rozchod na nákup jídla.
Vrchol celého výletu bylo kino:“ Kráska a zvíře“,
kde v hlavní roli hrála Emma Watson.
                        Kino se nám všem líbilo a už se těšíme na další výlet!!                                        
 
 
Zapsala Káťa Elisová
 
 

Charitativní akce v letošním školním roce 2016/2017

přidáno: 3. 4. 2017 3:57, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka   [ aktualizováno 3. 4. 2017 3:57 ]

 
 
 
 

Mikuláš na DM

přidáno: 16. 12. 2016 4:39, autor: Domov Mladeze

V úterý 6.12.2016 všichni příznivci spánku a odpočinku poklidně trávili svůj volný čas na Domově mládeže. Toto trávení volného času netrvalo příliš dlouho. Věděli jsme, že ten den přijde a taky že přišel. Blíží se Vánoce a k Vánočním svátkům nepatří nic jiného než čerti, andělé a Mikuláš. A tento okamžik postihl i nás. Jakmile jsme uslyšeli cinkání řetězů a zvonů, tak i když jsme většina z nás už dospělí, mráz po zádech a zvýšený tep nás neminul. Všichni na pokojích jsme ztichli a poslouchali „nádherné“ pěvecké výkony ostatních. Když byl zvuk zvonů a řetězů čím dál tím víc hlasitěší a řetěz přistál u našich dvěří, věděli jsme, že už není cesta zpátky. Opravdu jsme museli vylézt ze svých postelí a doplazit se na studenou chodbu. I ti co byli ve sprše či trůnili zavřený na záchodě. Navštívili nás jen jeden čert, anděl a samozřejmě  Mikuláš. A hádejte, kdo to tak asi mohl být. Byli to naši skvělí vychovatelé, kteří svým přestrojením omládli i třeba zestárli o 20 let a opravdu si mysleli, že jim to sežerem. A jako každé malé dítě i my jsme museli něco zazpívat, jako důkaz že jsme „hodné děti“. Po úspěšném „zazpívání“ Prší prší, Skákal pes nebo Čerti se ženili, jsme dostali sladkou odměnu. Takže čerti prolezou všechno a to si někteří mysleli, že se letos čertům vyhnou. Od té doby už i prváci ví, že se tomu nevyhnou ani příští rok.

Veronika Sádovská

došperkovala Kateřina Elisová

Návštěva Zakarpatského kostelíku 20.10.2016

přidáno: 31. 10. 2016 5:57, autor: Domov Mladeze

Ve čtvrtek odpoledne jsme se vypravily na kopec Husák prohlédnout si  Zakarpatský kostelík . Kostelíček je v soukromém vlastnictví, takže se tam jen tak někdo nedostane.
Nám zahradu i kostelík odemkl a ukázal pan Kout a řekl nám o něm spoustu informací a zajímavostí. Je to opravdu nádhera, která stojí za shlédnutí.

Kudy z nudy 2016

přidáno: 23. 6. 2016 2:46, autor: Domov Mladeze

I v letošním školním roce jsme navázali na projekt, který probíhá na našem DM už třetí rok a to velmi úspěšně. Tentokrát za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Za přispění dotací jsme mohli znovu uskutečnit projekt“ KUDY z NUDY“.

Začali jsme hned v říjnu. V rámci poznávání Nové Paky jsme navštívili novopackou KLENOTNICI POLODRAHOKAMŮ. A následně 21. 10. 2015 jsme se zúčastnili přednášky o broušení kamenů, kterou vedl pan Václav Mencl – odborný pracovník novopackého muzea.

Další úkol nás čekal v listopadu. Od vychovatelů jsme obdrželi plánky Nové Paky se zakreslenými a očíslovanými body. My jsme měli zjistit o jaké budovy či sochy zakreslené na plánku se jedná. Trasa byla náročná, ale my jsme na splnění úkolu měli celý měsíc.

Další úkol jsme plnili v prosinci. Tím byla návštěva novopackého muzea, kde jako každoročně probíhala výstava betlémů. I tam jsme plnili náročné úkoly. Poté jsme se zúčastnili večerní prohlídky betlémů při svíčkách a při poslechu vánočních koled.

V lednu jsme úkol měli jednodušší.  Dostali  jsme testové otázky a co nejrychleji jsme měli pomocí počítače zjistit z jakých filmů pocházejí různé humorné hlášky. Například: “ Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.“ Zvládli byste to také?

V únoru jsme vyrazili do multikina v Hradci Králové na pohádku „Řachanda.“ Některé účastnice našeho zájezdu k této pohádce nazpívaly ústřední píseň. Pohádka se nám moc líbila.

A pak nás čekal poslední úkol v Gernatově domě. Je to nově opravená roubenka, která patří novopackému muzeu. Tam jsme skládali puzzle s motivem z pohádky „Řachanda“ a luštili tajenku.

Po ukončení posledního úkolu nás čekalo vyhodnocení soutěže. Zúčastnilo se nás celkem 15 družstev. Co bylo ale nejdůležitější – že jsme si při plnění úkolů příjemně vyplnili volný čas a  poznali jsme Novou Paku a okolí.

A co nás čeká? V červnu náš projekt zakončíme výletem. Tentokrát nebude tajný. Pojedeme se podívat na hospic „KUKS“. A určitě nás také budou čekat nějaké soutěžní otázky.

Za pomoc při organizaci a plnění soutěžních úkolů mnohokrát děkujeme novopackému muzeu za jejich vstřícnost a ochotu.

1-10 of 42