Vkládání aktivit


Trosky

přidáno: 2. 10. 2018 3:40, autor: Domov Mladeze

V úterý 25. 9. 2018 jsme si zpříjemnili den odpoledním výletem do Českého ráje. V rámci projektu „Kudy z nudy“ a za přispění dotací Královéhradeckého kraje jsme nejprve zajeli na hrad Trosky. Nejprve jsme se dozvěděli základní údaje o hradu a poté něco o jeho historii. Pak nás čekal výstup na obě věže a odtud jsme se kochali překrásným prosluněným výhledem do okolí. Následovala vycházka Podtroseckým údolím kolem krásných chalup, skal a několika rybníků. …

     Akce DM

přidáno: 1. 6. 2018 3:37, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 4. 6. 2018 4:27 ]

V naší čajovně na DM se konaly v posledních měsících tři akce: 15.1.2018 „Čokoládové hody“,                                     13.3.2018 „Palačinkovo –lívancové posezení“ a 24.4.2018 „Zmrzlinový večer“.

O jejich uskutečnění se zasloužil žák 3. ročníku SŠGS obor kuchař - číšník, Jakub Kašpar. Vytiskl pozvánky, připravil k prodeji vstupenky a začal s přípravami.

Inspirací pro první večer – „ Čokoládové hody“ byla výstava v Suchardově domě „Sladký život čokolády“. Měli jsme možnost ochutnat pralinky plněné malinami a pomerančem, variace čokoládových minizákusků, a horkou čokoládu. Překvapením večera se stala čokoládová fontána s čerstvým ovocem.

Druhý večer neměl chybu. Jakub namíchal těsto z osmi litrů mléka a celé odpoledne pekl. Domov mládeže byl provoněn palačinkami a všem se sbíhaly sliny. Jedli jsme palačinky a lívance s domácími marmeládami, javorovým sirupem,  nutellou, zakysanou smetanou nebo slané variace se špenátem.

Na DM proběhla anketa „Na co máte chuť?“ A zvítězila zmrzlina. Jakub připravil vaflové kornouty a my si mohli vybrat zmrzlinu jahodovou, vanilkovou, oříškovou, citronovou či jogurtovou s višněmi.

A navrch jahodový nebo čokoládový topink, šlehačku nebo čerstvé jahody.

Všechny večery se povedly a Jakubovi patří velká pochvala.
Dana Fišarová

Čokoládové hody


Palačinkové hody

Zmrzlinový večer

Žireč - Hospic sv. Josefa

přidáno: 1. 6. 2018 3:12, autor: Domov Mladeze

Dne 24.4.2018 se rozhodla děvčata z DM navštívit Hospic - Dům sv. Josefa v Žirči. Naše cesta byla kousek autobusem a vlakem až do Žirče. Děvčata si vzala klávesy a písničky, které si společně s klienty zazpívala. Terka Kašáková si vzala i kytaru a zpívala sólo a Terka Neumannová si také zahrála a zpívala. Doprovod na klávesy jednotlivých písní nám zahrála Adélka Puldová. Maruška Šindlerová přednesla báseň “Ptala se Františky Marta”. Setkání proběhlo na nádvoří v Domě sv. Josefa. Společně jsme si všichni zazpívali známé písně Jaroslava Uhlíře s texty Zdeňka Svěráka. Tímto vystoupením si děvčata vysloužila potlesk a sladkou odměnu. Nakonec se nám dostalo poděkování i od vychovatelek.

S dobrým pocitem a za krásného počasí jsme se vracely  s děvčaty domů a budeme se těšit na příští rok, kdy chceme tuto akci opakovat.

 

Ritterová Michaela HT1 SŠGS


Domov seniorů Nová Paka

přidáno: 1. 6. 2018 3:02, autor: Domov Mladeze

Dne 17.4.2018 v úterý se dívky z DM z Nové Paky rozhodly, že společně s vychovatelkami potěší seniory. Secvičily krátké pásmo.

 Zazpívaly zde známé písničky od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Terka Kašáková si s sebou dokonce vzala kytaru a zazpívala sólo. Maruška Šindlerová zarecitovala báseň „Ptala se Františky Marta“ od Ivana Martina Jirouse.

Za toto krásné vystoupení si dívky vysloužily potlesk, sladkou odměnu a dobrý pocit z toho, že někomu udělaly radost.

Tereza Anna Kašáková, CU1

Krásné a pohodové Velikonoce přejí žáci a kolektiv pracovníků DM

přidáno: 6. 4. 2018 2:32, autor: Domov Mladeze

Jarní srdíčkové dny

přidáno: 6. 4. 2018 2:26, autor: Domov Mladeze
Kufr

přidáno: 23. 3. 2018 3:42, autor: Domov Mladeze

Ve čtvrtek 1. 3. 2018 proběhlo další kolo zábavné soutěžní  hry KUFR. Soutěžili jsme v několika disciplínách – např. skládání puzzlů, poznávání předmětů, slov a nejoblíbenější část byla odpovědět na otázku pomocí přítele na telefonu.  Uhodli byste, co znamená výraz Olgoj chorchoj?

Návštěva Domova seniorů

přidáno: 11. 1. 2018 6:24, autor: Domov Mladeze

V měsíci prosinci jsme MY - vychovatelky z DM společně se žákyněmi navštívily Domov seniorů a vánočně zde vyzdobily společné prostory.
Na úterý 19.12. jsme napekly a ozdobily perníčky a připravily si pro babičky a dědečky program - "Vánoční pohádku" (vyprávění o narození Ježíška doplněné písněmi). Doufám, že jsme přinesly předvánoční náladu a přispěly k radosti a pohodě blížících se svátků
                                                                                                                                        
                                                                                                                                                          Fišarová Dana

Mikuláš

přidáno: 11. 1. 2018 6:12, autor: Domov Mladeze

Týden od 4.12. do 8.12. byl pro celý DM ve znamení Mikuláše. Naši žáci a žákyně se převlékli do kostýmů Mikuláše, čertů a andělů a postupně navštívili děti ve cvičení v Sokole a na zimním stadionu - oddíl krasobruslení.
Pro pobavení všech také vychovatelé přestrojení v kostýmech prošli celý DM a po zazpívání písně Mikuláš s pomocí anděla a čertů rozdávali sladkosti.

Koleda pro Domov sv. Josefa v Žírči

přidáno: 10. 1. 2018 7:53, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 10. 1. 2018 7:58 ]


1-10 of 56