Vkládání aktivit


Návštěva Domova seniorů

přidáno: 11. 1. 2018 6:24, autor: Domov Mladeze

V měsíci prosinci jsme MY - vychovatelky z DM společně se žákyněmi navštívily Domov seniorů a vánočně zde vyzdobily společné prostory.
Na úterý 19.12. jsme napekly a ozdobily perníčky a připravily si pro babičky a dědečky program - "Vánoční pohádku" (vyprávění o narození Ježíška doplněné písněmi). Doufám, že jsme přinesly předvánoční náladu a přispěly k radosti a pohodě blížících se svátků
                                                                                                                                        
                                                                                                                                                          Fišarová Dana

Mikuláš

přidáno: 11. 1. 2018 6:12, autor: Domov Mladeze

Týden od 4.12. do 8.12. byl pro celý DM ve znamení Mikuláše. Naši žáci a žákyně se převlékli do kostýmů Mikuláše, čertů a andělů a postupně navštívili děti ve cvičení v Sokole a na zimním stadionu - oddíl krasobruslení.
Pro pobavení všech také vychovatelé přestrojení v kostýmech prošli celý DM a po zazpívání písně Mikuláš s pomocí anděla a čertů rozdávali sladkosti.

Koleda pro Domov sv. Josefa v Žírči

přidáno: 10. 1. 2018 7:53, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 10. 1. 2018 7:58 ]


Zimní Srdíčkové dny

přidáno: 9. 1. 2018 6:09, autor: Domov Mladeze
Vánoční trhy 2017

přidáno: 3. 1. 2018 5:25, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 4. 1. 2018 6:14 ]

 Jako každý rok, tak i letos jsme se připravovali na vánoční trhy, které se konají ve škole gymnázia vždy před Vánoční akademií. Letošní termín byl 12.12.2017.

Už od listopadu  jsme se scházeli v keramické dílně na domově mládeže. Začali jsme vyrábět keramické svícny, tácky a jiné výrobky. Po vypálení jsme práce naglazovali a nechali znovu  v peci vypálit. Na tácky jsme pak narovnali napečené cukroví.

 Vyrobili jsme také svícny z větviček a kbelíčky jako stromečky. Stromečky byly ozdobeny ozdůbkami ze speciálního těsta a mašličkami.

Napekli jsme perníčky a ozdobili, udělali jsme perník, slané šneky i jednohubky. Vše jsme ve škole naaranžovali a prodávali.

Letos jsme si dali opravdu hodně práce s přípravou, ale zjistili jsme, že je největší poptávka po občerstvení. Byli jsme z toho trochu zklamané. Třeba to bude příště lepší! Uvidíme!


Návštěva kina

přidáno: 11. 12. 2017 6:30, autor: Domov Mladeze


Dne 29. listopadu 2017 jsme vyrazili autobusem do Hradce Králové.

V kině Cinestar jsme zhlédli nový český film  pro mládež  „Bajkeři“.

S vtipnou nadsázkou nám ukázal život teenagerů, kteří si nedovedou představit

ani minutu svého života bez použití mobilů a moderní techniky.

Nakonec v náručí přírody objeví nový smysl života.

Film nám přinesl zábavu i poučení.

Při dlouhé cestě domů někoho přemohl spánek, jiní zavzpomínali na školní výlety

a k DM jsme přijeli se zpěvem.

 

Dana FišarováNebojsa

přidáno: 2. 11. 2017 6:53, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 2. 11. 2017 7:44 ]


Dne 17.října 2017  si pro nás prváky kamarádi z vyšších ročníků a pan vychovatel  Třebeška připravili bojovou noční hru „Nebojsa“.

     Stezkou nás provádělo světlo svíček a strach ze strašidel čekajících v keřích, kteří byli inspirováni hororovými filmy. Dlouhodobá příprava měla vynikající efekt. Cestou jsme nezakopli o bludný kořen, ale o Jirku, který nám ukázal cestu, kudy jít dále. Až na pár zhaslých svíček neměla tato hra jedinou chybu. I přes veliký strach jsme se účastnili téměř všichni a s nadšením jsme prošli celou stezku.

    A co nám teď zbývá? Těšit se na to, až si tuto cestu projdeme znovu a ještě víc, až budeme strašit budoucí první ročníky.

Petra Hrnčířová a Anna Sedláčková

                                                                  žákyně 1. ročníku


Náš tajný výlet

přidáno: 20. 10. 2017 3:04, autor: Domov Mladeze

 
Dne 11. 10.2017 jsme v rámci grantu vyrazili na výlet. Odjížděli jsme od internátu hned po obědě a asi po hodině jízdy jsme dojeli do cíle. Naším tajným cílem byl středověký hrad Kost. Před hradem se nás ujala paní průvodkyně a začali jsme prohlídkou. Prohlédli jsme si černou kuchyni, paláce, kapli, hradní nádvoří a nejvíce času jsme strávili v mučírně. Tam jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli některé mučící nástroje jako například palečnice, kládu, pranýř. Během prohlídky jsme pečlivě poslouchali paní průvodkyni a současně jsme vyplňovali testové otázky, které se týkaly historie i současnosti hradu Kost. Po prohlídce jsme testy vyhodnotili a všichni jsme obdrželi královský glejt a malou sladkost.
 Po malém odpočinku jsme vyrazili směrem do údolí Plakánek. Před námi se zjevila překrásná příroda – skály, rybníky a barevné stromy. Došli jsme až do vesničky Střehom, kde jsme obdivovali starý mlýn. Odtud jsme šli už jenom kousíček na autobus a kolem 18,oo hodiny jsme hladoví dorazili na internát. Měli jsme velké štěstí, neboť po několika deštivých dnech na nás vykouklo i sluníčko.


"Světluška" 2017-2018

přidáno: 17. 10. 2017 2:58, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 19. 10. 2017 3:18 ]

Stalo se již dlouhodobou tradicí, kdy každý nový školní rok začínáme charitativní akcí "Světluška" jako pomoc našim nevidomým občanům.

Nebylo tomu jinak i v letošním školním roce
kdy děvčata z našeho Domova mládeže,
žákyně SOŠPG a SŠGS, oblékla trička s tykadélky a vyšla do ulic Nové Paky.
V letošním školním roce 2017-18 se podařilo vybrat 13 637.00 Kč

Tímto bychom chtěli poděkovat nejen děvčatům za jejich činnost, ale i občanům Nové Paky
za jejich pochopení a vlídnost - mnohokrát děkujeme.

Kolektiv pracovníků DM


1-10 of 49