Akce DM

přidáno: 1. 6. 2018 3:37, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 4. 6. 2018 4:27 ]

V naší čajovně na DM se konaly v posledních měsících tři akce: 15.1.2018 „Čokoládové hody“,                                     13.3.2018 „Palačinkovo –lívancové posezení“ a 24.4.2018 „Zmrzlinový večer“.

O jejich uskutečnění se zasloužil žák 3. ročníku SŠGS obor kuchař - číšník, Jakub Kašpar. Vytiskl pozvánky, připravil k prodeji vstupenky a začal s přípravami.

Inspirací pro první večer – „ Čokoládové hody“ byla výstava v Suchardově domě „Sladký život čokolády“. Měli jsme možnost ochutnat pralinky plněné malinami a pomerančem, variace čokoládových minizákusků, a horkou čokoládu. Překvapením večera se stala čokoládová fontána s čerstvým ovocem.

Druhý večer neměl chybu. Jakub namíchal těsto z osmi litrů mléka a celé odpoledne pekl. Domov mládeže byl provoněn palačinkami a všem se sbíhaly sliny. Jedli jsme palačinky a lívance s domácími marmeládami, javorovým sirupem,  nutellou, zakysanou smetanou nebo slané variace se špenátem.

Na DM proběhla anketa „Na co máte chuť?“ A zvítězila zmrzlina. Jakub připravil vaflové kornouty a my si mohli vybrat zmrzlinu jahodovou, vanilkovou, oříškovou, citronovou či jogurtovou s višněmi.

A navrch jahodový nebo čokoládový topink, šlehačku nebo čerstvé jahody.

Všechny večery se povedly a Jakubovi patří velká pochvala.
Dana Fišarová

Čokoládové hody


Palačinkové hody

Zmrzlinový večer

Comments