JIČÍN, MĚSTO POHÁDKY

přidáno: 18. 9. 2013 3:42, autor: Domov Mladeze

Dne 11.9. 2013 jsme ani my,  žákyně a žáci Domova mládeže v Nové Pace, nemohli chybět  na zahajovacím dni každoročně konaného  festivalu JIČÍN, MĚSTO POHÁDKY.

K tématu  letošního, 23. ročníku festivalu, si pořadatelé vypůjčili úvodní slova známé dětské říkačky – „Kolo, kolo mlýnský“.

Pobavil nás bohatý  rej masek, který za doprovodu orchestru  vesele proudil pěší zónou až na Valdštejnovo náměstí v Jičíně. Dostali jsme příležitost obdivovat malé i velké vodníky a vodnice, čerty a čertíky, ale i mlynáře a další postavičky spjaté se starobylými, romanticky  pohádkovými mlýny.

S dobrou náladou, navozenou pohádkovou atmosférou celého centra v Jičíně, s cukrovou vatou, i dalšími dobrotami v ruce, jsme se zastavili u nesčetných tvůrčích dílniček a pouličních divadélek pro malé i velké diváky,  pobavili jsme se zaujatostí dětí při hrách, do kterých byly aktivně zapojovány.

Z Jičína, MĚSTA POHÁDEK, jsme se vraceli mírně unaveni, ale s přesvědčením,že ani za rok si nenecháme ujít příležitost „Pohádky“ opět navštívit. Vždyť bohatý program nám nabídl  tolik zajímavého…….
 
studenti DM
Comments