Kudy z nudy 2016

přidáno: 23. 6. 2016 2:46, autor: Domov Mladeze

I v letošním školním roce jsme navázali na projekt, který probíhá na našem DM už třetí rok a to velmi úspěšně. Tentokrát za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Za přispění dotací jsme mohli znovu uskutečnit projekt“ KUDY z NUDY“.

Začali jsme hned v říjnu. V rámci poznávání Nové Paky jsme navštívili novopackou KLENOTNICI POLODRAHOKAMŮ. A následně 21. 10. 2015 jsme se zúčastnili přednášky o broušení kamenů, kterou vedl pan Václav Mencl – odborný pracovník novopackého muzea.

Další úkol nás čekal v listopadu. Od vychovatelů jsme obdrželi plánky Nové Paky se zakreslenými a očíslovanými body. My jsme měli zjistit o jaké budovy či sochy zakreslené na plánku se jedná. Trasa byla náročná, ale my jsme na splnění úkolu měli celý měsíc.

Další úkol jsme plnili v prosinci. Tím byla návštěva novopackého muzea, kde jako každoročně probíhala výstava betlémů. I tam jsme plnili náročné úkoly. Poté jsme se zúčastnili večerní prohlídky betlémů při svíčkách a při poslechu vánočních koled.

V lednu jsme úkol měli jednodušší.  Dostali  jsme testové otázky a co nejrychleji jsme měli pomocí počítače zjistit z jakých filmů pocházejí různé humorné hlášky. Například: “ Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.“ Zvládli byste to také?

V únoru jsme vyrazili do multikina v Hradci Králové na pohádku „Řachanda.“ Některé účastnice našeho zájezdu k této pohádce nazpívaly ústřední píseň. Pohádka se nám moc líbila.

A pak nás čekal poslední úkol v Gernatově domě. Je to nově opravená roubenka, která patří novopackému muzeu. Tam jsme skládali puzzle s motivem z pohádky „Řachanda“ a luštili tajenku.

Po ukončení posledního úkolu nás čekalo vyhodnocení soutěže. Zúčastnilo se nás celkem 15 družstev. Co bylo ale nejdůležitější – že jsme si při plnění úkolů příjemně vyplnili volný čas a  poznali jsme Novou Paku a okolí.

A co nás čeká? V červnu náš projekt zakončíme výletem. Tentokrát nebude tajný. Pojedeme se podívat na hospic „KUKS“. A určitě nás také budou čekat nějaké soutěžní otázky.

Za pomoc při organizaci a plnění soutěžních úkolů mnohokrát děkujeme novopackému muzeu za jejich vstřícnost a ochotu.

Comments