Výlet do Krkonoš

přidáno: 30. 6. 2017 1:05, autor: Domov Mladeze   [ aktualizováno 30. 6. 2017 1:50 ]

V úterý 20. června 2017 jsme se my – studenti z novopackého domova mládeže společně s našimi vychovatelkami vydali na zájezd, který vedl po stopách československých a českých olympioniků, za poznáním a krásami východních Krkonoš.

Cílem výletu nebylo navštívit všechny vrcholy a projít všechny trasy, ale vytvořit si představy o této části Krkonoš.

Naše cesta vedla přes Horka u Staré Paky, Studenec, kde jsme odbočili na Vrchlabí do Janských Lázní k lanovce. Tou jsme se nechali vyvézt na Černou horu. Po vystoupení z lanovky jsme se občerstvili u Černé boudy a na odpočívadle nabrali síly na cestu. Jelikož jsme se pohybovali v 1. zóně KRNAPU, bylo třeba dodržovat jeho pravidla!

Cílem výletu byla vycházka ke známému televiznímu vysílači, prohlídka černohorského rašeliniště s výhledy, poté naše cesta vedla k Pražské boudě směrem k Lučinám, kde jsme s krásným rozhledem po modré značce sešli do Pece pod Sněžkou. V Peci jsme prošli hlavní třídu pod hotelem Horizont              a místními Hradčany na parkoviště ke kapličce. Odtud jsme už jeli směrem Horní Maršov, Hostinné, Dolní Kalná, Čistá u Horek zpět k našemu domovu mládeže v Nové Pace.

Příště se těšíme na další poznávání.

Adélka Puldová , 2.A.
Comments