Výlet za krásami Krkonoš

přidáno: 30. 6. 2017 1:45, autor: Domov Mladeze

20.6.2017 se část osazenstva domova mládeže vypravila na výlet do východní části Krkonoš.

Vyrazili jsme v půl jedné objednaným autobusem z Nové Paky. Dojeli jsme do Janských Lázní, odkud jsme vyjeli lanovkou na Černou horu. Naše první kroky vedly do občerstvení, kde jsme se osvěžili po náročné cestě lanovkou. Pak jsme vyrazili k televiznímu vysílači, který můžeme vidět z širokého okolí. Jeho výšku jsme odhadovali na 48m a nakonec jsme zjistili, že je o 30m vyšší.

Od vysílače jsme šli k rašeliništím, která byla nedaleko od vysílače. U rašeliniště bylo moc krásně. Všude rostly ochmýřené květinky, které dávaly místu jedinečnou atmosféru. Všude se chodilo po dřevěných chodníčcích, které ale nijak nenarušovaly kouzlo přírody. Vznikaly zde opravdu nádherné fotografie.

Pak jsme se vydali k našemu cílovému místu, kterým byla Pec pod Sněžkou. Cesta vedla z kopce, a tak rychle utíkala. Do Pece jsme dorazili okolo půl šesté. Zpět na intru jsme byli o hodinu později.

Celý výlet se dle mého názoru opravdu vydařil. Pořád svítilo sluníčko a bylo opravdu nádherně. Už se těším, kam pojedeme příště.

Eliška Bochová 2.A.Comments